whatsapp

İçerik Stratejisi

Doğru bilgileri doğru zamanda, doğru zamanda, doğru izleyicinin önüne koymak.

Her Şey İçerikle Başlar

Bir sorunuz olsun, bir sorunu çözmeniz veya sadece eğlenmek istediğinizde, müşterileriniz içerik arıyorlar. Bir blog yazısı, fotoğraf, video veya etkileşimli bir deneyim olabilir. Doğru içerik güçlü ilişkiler kurabilir. İçeriğinizin ihtiyaç duydukları yere, ihtiyaç duydukları yere, gerektiğinde sahip olduklarından emin olmak istersiniz. Katı bir içerik stratejisi, iş hedeflerinizi destekler ve yaratımdan fırlatmaya, aramadan dönüşüme ve ötesine kadar her türlü dijital pazarlama projesi için temel sağlar.

İçerik Stratejisi Nedir?

İçerik stratejisi, yararlı, çekici içeriğin oluşturulması, yayınlanması ve yönetilmesi için planlar. Bu yeni alan, tasarımı, gelişimi, analizi, sunumu, ölçümü, değerlendirmesi, üretimi ve yönetimi de dahil olmak üzere içeriğin her yönünü kapsar. Müşterilerimizin iş hedeflerinden ve onların belirli kullanıcı gereksinimlerinden, mevcut içeriği denetlemek ve daha sonra, hangi içeriğin yayınlanacağını ve niçin yayınlanacağını açıkça tanımlayan gelecekteki içerikler için kapsamlı bir plan oluşturuyoruz.

Bilgi Mimarisi

Artık tüm araştırma ve analizler tamamlandığında, site içeriği oluşturmaya yönelik ilk adımı başlatabiliriz: bilgi mimarisi (IA). IA, kullanıcıların görevleri tamamlamalarına yardımcı olmak, aradıklarını kolayca bulmaları ve ne bulduklarını tam olarak anlamalarına yardımcı olmak için bilginin organizasyonu ve etiketlenmesidir - müşterilerin buldukları becerilerin daha kolay olduğu söylenebilir. Temel IA uygulamalarının ötesine geçiyoruz ve kullanıcıları sitenin en uygun CTA'sına yönlendirmek için en iyi şekilde içerik sunmak ve düzenlemek için çok fazla zaman harcıyoruz. Sonuç, odaklanmış bir site haritası, kaygısız kullanıcı akışı, sezgisel gezinme yapıları ve iyileştirilmiş dönüşüm oranlarıdır.

bilgi mimarisi
kullanıcı akışları

Kullanıcı Akışları

Müşterilerimizin kitlesinin sitede nasıl ilerleyeceğini her zaman düşünürken, varsayımlarımızı doğrulamak, site haritasını daha da hassaslaştırmak ve gezinme yapılarını belirlemek için kullanıcı akışlarını tasarlıyoruz. Tüm bunlar, kullanıcıları en uygun CTA'ya yönlendirmek için birlikte çalışıyor. Her hedef kişiyi (ilk pazar araştırması ve rekabetçi analizlerimiz sırasında geliştirildi) müşterinin hedefi ile birleştirerek, hedefleri ve tanımlanmış satın alma döngüsünü belirlemek için kullanılan akışları tasarlarız.

Wireframes

Estetik muffle stratejisine izin vermek kolaydır - aslında, çoğu zaman, firmalar ve serbest çalışanlar, planlama sürecinin son adımı olarak tel kafesleri kullanmaktan ziyade tasarımın ilk adımı olarak tel kafesleri düşünürler. Wireframes odaklanmış araştırma, kapsamlı analiz ve bilinçli bilgi mimarisinin bir sonucudur - hepsi bir araya gelerek ilk web sitesi tasarımı ortaya çıkmaya başlar.

Birçok durumda, bir adım ileriye doğru wireframes alır ve müşterinin projenin nasıl çalıştığını deneyimlemelerine olanak tanıyan bir prototip göndeririz. Bu, tasarımcılarımızın görüşlerini iletmeye çalışmak için daha az zaman harcayabilmelerine ve kullanılabilirliği geliştirip daha fazla zaman kazanmalarına olanak tanır.

wireframes

Başlamaya Hazır Mısın? Bizimle Çalış  • Bize Projenizden Bahsedin

  • Ekibimiz Fiyat Teklifinizi Hazırlasın

  • Kaliteli Hizmet Sahibi Olun